PERMAKÜLTÜR TEMELLİ SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM VE GASTRO TUR

Misafirliğiniz boyunca iki dere yatağı arasına kurulu, bir dönümlük tarlasındaki mahsulleri ve yerli üreticiden temin ettiğimiz zehirsiz gıdalar ile hiçbir yerde tadamayacağınız bir lezzet kapısından geçecek, yaşamda yeni bir yöntem gözlemleme şansı bulacaksınız. Tüm sorularınızı yanıtlarken damak tadı bırakacak bir masanın etrafında toplanacağız. Bu süre zarfında eve döndüğünüzde aklınızda kalacak bir deneyimin içinden geçiyor olacaksınız. Afiyette buluşalım.

İğneada Longoz ormanları içinde bulunan off-grid sistem üzerine kurulu Öte Çiftlik sizi atıksız bir dünyaya, atalık tohumlarla üretim yapan bir tarladan tabağınıza kadar gelen süreci deneyimlemeye davet ediyor. Konuklarımız ile bu süreci paylaşmak şimdiden heyecan verici.

 

ÇOCUKLAR İLE TARLADAYIZ VE GASTRO TUR

Yaşam boyu öğrenme ve uygulayarak öğrenme oldukça önem verdiğimiz konular. Bu atölyemizin amacı çocukları ile birlikte bir aileye « ŞEHİR BALKON BAHÇECİLİĞİ » kavramını aşılayıp, şehirde evlerinde küçük bile olsa üretim yapmalarını desteklemektir. Çiftliğimiz ÖTE’de öncelikle keyifli bir tarla turu ile başlayıp , iki çocuklu bir ailenin çiftlik deneyimine ortaklık ediyor olacaksınız. Birlikte size vereceğimiz atalık tohumları evinize götüreceğiniz bir düzende çocuklar ile dikip İğneada’dan evinize bir anı bahçesi kuracağız. Çocuklarınıza kendi gıdasını yetiştirmeyi eğlenceli bir şekilde öğrenirken birlikte keyifli bir atölye deneyimi yaşıyor olacaksınız.

 

Kimler Katılabilir;

Doğada yaşamak ile ilgili merakı olan, Off-Grid Sistemleri merak eden, farklı bir yaşam deneyimi gözlemlemek isteyen, kentten göç konusunda soruları olan, Permakültür, onarıcı tarım, Fukuoka yöntemi ile tarım yöntemlerini izlemek isteyen, tarladan tabağa, ilaçsız tarla, ilaçsız mutfak, atıksız mutfak, dünya mutfağını ambalajsız gıdalar ile kendince yorumlayan bir lezzet yolculuğuna açık, deneyim mutfağı ve tadım menüleri ile zenginleşmiş bir tur yaşamak isteyen herkes.

 

FARM DINING

Longosphere misafirlerini konuk ettiğimiz tarladan ilaçsız mahsullerimiz ve yerli üreticiden tedarik ettiğimiz gıdalar ile hazırlanmış, hem sağlıklı hem de daha önce deneyimlemediğiniz tatlarda, lezzetli bir 10 kişilik kapalı sunum davetleridir. Konukların isteğine bağlı vejeteryan opsiyon ile de hazırlanabilir. Menümüz her grupta değişmektedir. Bu etkinliğimiz sadece yetişkin grupları içindir. Rezervasyon usulü çalışılır.

 

Aktiviteler
Popüler Turlarımızı Keşfedin!
Rezervasyon
Rezervasyon