x

Rezervasyon

GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK
Whatsapp
05498389321
Whatsapp
05498389321

Call Center
Rezervasyon Kapat

AktivitelerLongoz (Su basar) Ormanlarıİlkbahar ve Kış mevsiminde yağış miktarının fazla olmasıyla tabanı sularla kaplanan ormanlık alandır. Sürükledikleri kumul zamanla önünde set oluşturduğunda, deniz ile bağlantısı kesilen su birikerek orman içinde taşkınlara sebep olur. Göl ve Lagün sistemleri, Kumul sistemleri gibi birçok ekosistemi içinde barındıran Longoz Ormanları’nda kaydedilen bitki türü 472‘dir.

Türkiye’de bulunan 454 kuş türünün yarısı yıl boyunca İğneada’da görülebilmekte.

Kum incisiPeygamber Çiçeği ve Kum Zambağı gibi özel bitki türleri, nesli tükenme tehlikesinde olan Yeşil AğaçkakanCüce KarabatakAkkuyruklu kartal ve Küçük Kerkenez gibi hayvan türleri 1984 yılında imzalanan Bern Sözleşmesi ile koruma altına alınmış.

Longoz Ormanları Milli Parkı, 2007 yılında Bakanlar kurulu kararıyla 39. Milli Park olarak koruma altına alınmış. Koruma altına alınmasının başlıca sebebi Dünya üzerinde Longoz Ormanları’nın git gide yok olmasıdır. Ülkemizde ki İğneada Longoz ormanları AVRUPA’nın içlerinde ki en büyüğü ve canlı çeşitliliğinin en fazla olanı. Ve tabii yapılacak aktiviteler açısından en zengin olanı.

İçerisinde Mert GölüSaka GölüHamam GölüPedina Gölü ve Erikli Gölü olmak üzere 5 göl bulunmakta. Bunlardan İğneada merkeze kıyısı olan Mert Gölü’nde  kano turu yapmak mümkün.

Longoz Ormanları içerisinde trekking, bisiklet turu, oryantiring gibi doğa sporları, yaban hayatı gözlemciliği, kuş gözlemciliği ve fotoğrafçılık, ATV safari,  gibi etkinlikleri de bizimle birlikte yapabilirsiniz.

Turlarımızın minimum katılımcı sayısı 10 kişidir. Doğa turlarında arazi ve köy yolları kullanıldığı için daha seri hareket edebilen araçlar tercih edilmektedir. Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve LONGOSPHERE GLAMPING’in özel olarak dizayn ettirdiği 16 kişilik Ford Transit Minibüs veya 11 kişilik Land Rover safari araçlarıdır.

KİMLER KATILABİLİR: Turlarımıza; yürüyüş ve hareketi engelleyecek bir rahatsızlığı olmayan her yaş grubundan doğa sever katılabilir. Yürüyüşe engel olmayan ancak sağlık problemi olanlar tur sırasında çıkabilecek olumsuzlukları düşünerek rezervasyon sırasında gerekli bilgileri vermelidir. Eksik bilgilendirme dahilinde yaşanılacak olumsuz her durumdan LONGOSPHERE GLAMPING sorumlu değildir. Katılımcılar Yanlarında bulundurmaları gereken ilaç vb. malzemeleri unutmamalıdırlar.

GRUP HALİNDE KATILIMLARDA: Bir grup adına rezervasyon yapıldığında, rezervasyonu yapan kişi tarafından katılımcılar tam olarak bilgilendirilmeli ya da katılımcıların LONGOSPHERE GLAMPING’ten bilgi almaları sağlanmalıdır. Aksi takdirde tur hakkında eksik bilgilenmeden doğacak bütün olumsuzluklarda katılımcının kendisi sorumludur.

TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI: Doğal, sosyal ve yol koşullarından doğabilecek olumsuz durumlarda LONGOSPHERE GLAMPING tur programında değişiklikler yapabilir.

REZERVASYON: Tura katılmak için hafta içi en az 2 gün hafta sonu en az 3 gün önceden rezervasyon yaptırınız.