x

Rezervasyon

GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK
Whatsapp
05498389321
Whatsapp
05498389321

Call Center
Rezervasyon Kapat

Glamping Nedir ?Öncelikle Turizm sektöründe saklı kalmış bir inci olarak bahsedebileceğimiz “Glamping nedir?” gibi ön bir bilgi ile başlayabiliriz.

İngilizce ”glamour” (cazibe) ve ”camping” kelimelerinin birleşmesinden oluşan ve sadece güzel bir çadırdan fazlasını ifade eden bir kavram. İçinde yaşamak istenilen doğaya sadece uzaktan bakıp geçmek yeterli olmadığında, bunu sağlamanın yollarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Doğadaki eşsiz destinasyonları, tercih edilen konforla birlikte deneyimleye imkan sağlıyor.

Bu konaklama formatına muhteşem doğa ile modern ve lüksün buluştuğu yer diyebiliriz. Yaban hayatını ve doğanın eşsiz köşelerini tecrübe ederken konforunuzdan taviz vermenize gerek bırakmayacak bir deneyim sunar.

Glamping, doğa ile bir olmayı seven, evde olmaktansa doğada uyuyup, oynayıp, yemek yiyip, yaşayabilen herkes için vazgeçilmez bir turizm doğa aktivitesi. Doğada olmak her zaman çok rahat ve kolay olmayabilir ancak doğal hayatı seven herkes, onun zorluklarını da sever. Kısacası evin konforunu arkada bırakarak yerde uyumak, dışarda yemek pişirmek, ve yapılacak hiçbir şey bu kitleye zor gelmez.

 

Glamping kavramı, lüks ağaç ve çadır evlerde kalıp, gerçek doğa severlerin deneyimlerini daha rahat hale getirecek, biraz daha lüks çadır ve ekipman almalarını temsil ediyordu.

Ancak şu anda bundan çok daha fazlası haline geldi. Turizmin içerisinde farklı bir akım ve doğaya kaçış metodu olarak kendine ayrı bir yer buldu.

Glamping konseptini, kampın dezavantajlarını ortada kaldıran Turizmin içerisinde bir akım şeklinde yorumlayabiliriz.

 

Doğanın içinde konuşlanmış bir otel odasından farksız her ihtiyacın karşılandığı konforlu çadırlar, ağaç evlerde glamping kategorisi içinde yer almakta.